Dámske čižmy

Dámske čižmy

Význam topánok v dámskej móde nie je potrebné opätovne zdôrazňovať. Stačí sa iba pozrieť do niektorého z obchodných domov a všetko je hneď jasné. Predajne topánok sú plné netrpezlivých žien, ktoré si prezerajú stovky párov topánok. Topánky sú ich vášeň, ich hobby. V obchodoch nejde ani tak o kúpenie topánok ako skôr o nakupovanie, teda dôraz je kladení na proces, a nie na výsledok.

Medzi najobľúbenejšiu dámsku obuv patria dámske čižmy. Tento typ obuvi pôvodne slúžil na niečo úplne iné. Používali ho ľudia v znečistenom či mokrom prostredí, aby sa nezašpinili. Hoci aj moderné ženy chcú zostať čisté, nosenie čižiem nesleduje tento ciel  primárne.

Dámske čižmy sú považované za neobyčajne sexi, pretože zdôrazňujú to, čo muži na ženských telách skutočne majú radi – dlhé nohy. Dámske čižmy opticky predlžujú nohy. Je však potrebné mať na pamäti, že z nôh podobných slonovi nespravia sexy nohy ani tie najdrahšie čižmy.

Dámske čižmy sa vyrábajú predovšetkým z kože, hoci množstvo skupín ľudí protestuje proti používaniu pravej kože v topánkach. Niektoré čižmy využívajú aj gumu, aby zabránila prieniku vody do ich vnútorného priestoru. Gumová je však iba časť čižiem – dolná časť, kde existuje riziko nasiaknutia vody.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.