Dámske opasky

Dámske opasky

Účelom dámskych opaskov je predovšetkým zdôrazniť typické ženské krivky. Ženská postava by mala byť v páse čo možno najužšia. Tento imperatív najviac vystihujú tzv. dokonalé miery – 90 60 90. Nie všetky ženy sa môžu hrdiť týmito peknými číslami. To však neznamená, že tak nemôžu vyzerať. Stačí si kúpiť kvalitný dámsky opasok a trochu svoj pás stiahnuť. Toto však neznamená sťahovať pás fyzicky, opasok by mal pôsobiť predovšetkým opticky. Pás sa necitlivo sťahoval v minulosti korzetmi, keď ženy, aby dokázali prežiť v korzete, sa museli naučiť dýchať a hovoriť pomocou veľmi plytkých a častých nádychov.

Dámske opasky sa tradične vyrábajú z kože, ktorá môže mať rôzny pôvod. Dnes je spoločensky neprijateľné, aby opasky boli vyrobené z exotických koží , ako je koža krokodíla a podobne. Proti používaniu kože na výrobu odevov dlhodobo protestujú rôzne skupiny. A boj sa im zatiaľ darí, ľudia postupne upúšťajú od používania hlavne exotickej kože, pretože sú si vedomí, že to vedie k úbytku chránených živočíchov.

Dámske opasky je možní zakúpiť v takmer každej predajni  odevov, prípadne je možné využiť služby niektorého z internetových obchodov, ktorý predáva dámsku módu. Nákup na internete je pohodlný a neraz aj výhodnejší ako v bežných predajniach.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.