Dámske tričká a topy

Dámske tričká a topy

Tričko patrí k najobľúbenejším odevom nielen mužov, ale aj žien. Príčiny sú zrejmé – tričko je pohodlné a nenáročné na údržbu. Pranie a žehlenie trička je pohodlné a zvládne ho každý bez najmenších ťažkostí.

Dámske tričká sa predsa len v niečom líšia od pánskych. Keďže ženy majú inak tvarované telo, aj dámske tričká nemôžu byť rovnaké ako pánske. Pri dámskych tričkách sa výrobcovia snažia vytvoriť viacej priestoru pre poprsie. Toto je dôležité, pretože dámske tričká sú zvyčajne menšie až obtiahnuté. Na dámskych tričkách si možno všimnúť aj to, že rukávy sú viditeľne kratšie, čo umožňuje vyniknutie ženských rúk.

Dámske tričká sa tradične vyrábajú z prírodných materiálov. Tie sú zdraviu neškodné a navyše ani nespôsobujú alergie. Niektoré sú dokonca antimikrobiálne. Najčastejšie sa tričká šijú z bavlny, ľanu, konope či z bambusového vlákna. V drvivej väčšine je to však bavlna. Tento materiál môže mať rôzne úrovne kvality. Najlacnejšia bavlna spôsobuje, že tričko je veľmi tenké a po pár vypraniach prakticky nepoužiteľné. Naproti tomu kvalitná bavlna zostáva príjemná a jemná po mnoho pracích cyklov. Kvalitná bavlna však nie je lacná, takže ani nemožno očakávať, že kvalitné dámske tričká budú lacné.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.