Dámske bundy a kabáty

Dámske bundy a kabáty

Neviete sa rozhodnúť, ktorá bunda je pre vás najlepšia? Nie ste samy. Týmto problémom každoročne trpí väčšina žien. Výber dámskej bundy vôbec nie je jednoduchý, hoci na prvý pohľad by sa to tak vôbec nemuselo zdať.

V prvom rade by ste si mali určiť, na čo presne budete bundu potrebovať. Na jeseň a jar či na zimu, budete pod ňu nosiť sveter alebo musí byť schopná vás uchrániť aj od najtuhších mrazov. Má byť bunda športová alebo čisto spoločenská. Športové zimné bundy zaznamenali v posledných rokoch neuveriteľný pohyb vpred. Sú tenké, ľahké a dokonale chránia pred mrazom a dažďom. Samozrejme, že v určitých situáciách nie je možné nosiť bundy, ktoré vyzerajú priveľmi športovo.

Avšak aj elegantné dámske bundy využívajú niekoľko prvkov športových búnd. Napríklad taký Goretex sa v súčasnosti šije bežne aj do sák či kabátikov. Goretex je materiál vyvinutý americkou vesmírnou agentúrou NASA, ktorý je sto percentne nepremokavý, avšak dokáže prepúšťať paru. Tak zostanete v bunde absolútne suchá a zároveň sa nebudete cítiť ako v igelitovom pršiplášti.

Dámske bundy sa predávajú v rôznych farbách. Väčšina dámsky búnd je stále jednofarebných, avšak trend vzorov a viacfarebných búnd sa začína rozširovať.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.