Dámske gumáky

Dámske gumáky

Väčšina žien by sa okamžite ohradila, že gumáky v žiadnom prípade nepatria na ženskú nohu. Toto však rozhodne nie je pravda, stačí iba sledovať aktuálne dianie vo svetovej móde  a každému musí byť jasná mylnosť tohto tvrdenia.

Je jasné, že nehoríme o gumákoch, ktoré ľudia nosia, keď kydajú hnoj alebo opravujú čosi v zaplavenej pivnici. Tieto gumáky sú tradičné a stále sa používajú predovšetkým ako ochranné pracovné pomôcky.

Dámske gumáky sú trošku iný kus obuvi. Gumou sú čiastočne tvorené aj čižmy, avšak nanajvýš  je týmto materiálom pokrytá dolná časť čižiem. Dámske gumáky sú gumené od vrchu až po podrážku. Nie sú to však gumáky obyčajné, sú to gumáky pestrofarebné.

Stalo sa to niekedy v roku 2004, kedy si zopár britských žien všimlo, že na trhu s obuvou neexistuje nič ako farebné gumáky. Dotyčné ženy sa o chvíľu stali podnikateľkami a vrhli sa do presadzovania svojho nápadu. A ten sa mimoriadne úspešne ujal. Ženy v Západnej Európe dali zbohom šedivým a čiernym farbám a siahli po gumákoch  s často výstrednými motívmi, šialenými farbami či zvláštnymi obrázkami. Tieto gumáky si však namierili cestu aj na Slovensko, hoci to ešte potrvá niekoľko rokov, keď ich budeme bežne vídať na našich uliciach.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.