Dámske pančuchy a silonky

Dámske pančuchy a silonky

Vo svete dámskej módy máme niekoľko zaujímavých kusov odevu, ktoré je možné iba veľmi ťažko hľadať v pánskom šatníku. Príkladom sú dámske pančuchy. Primárnym účelom pančúch je chrániť nohy pred chladom či dokonca mrazom. V minulosti pančuchy nosili  muži aj ženy, pretože mrazu skutočne nezáležalo, koho nohy pripraví o príjemný pocit tepla.

V súčasnosti nosia klasické teplé pančuchy iba deti – pri nich sa dáva omnoho väčší pozor na neblahé dôsledky lokálneho podchladenia. Dámske pančuchy majú pomerne ďaleko od klasických detských pančúch. Dámske pančuchy majú skôr význam módneho doplnku, dekorácie ako niečoho čo plní nejakú dôležitú funkciu na tele ženy.

Rok 1937 bol zlomovým momentom pre dámske pančuchy, pretože v tomto roku bol vynájdený nylon. Inými slovami, v tomto roku nastala v módnom biznise revolúcia. Nylonové dámske pančuchy sa stali neuveriteľným hitom, ktorý zachvátil nielen USA, ale aj celú Európu. Pančuchy sa v momente stali dostupné pre každého, ľahko sa čistili a udržovali. S nylonovými pančuchami však prichádzajú aj tradičné problémy pančúch – pri najmenšom poškodení vlákna dochádza k vypusteniu „očka“ a vytvoreniu diery v pančuchách. Takto sa pančuchy stávajú nepoužiteľné. Moderné pančuchy však používajú kvalitnejšie materiály, ako je tradičný nylon.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.