Dámske podprsenky

Dámske podprsenky

Podprsenka je pre dnešnú ženu absolútna samozrejmosť, bez ktorej sa väčšina žien nepohne ani na krok. Primárnym účelom podprsenky je podopierať prsníky, avšak moderná podprsenka plní ďaleko viacej úloh. Dnešná podprsenka predovšetkým tvaruje prsia, dodáva im želanú podobu, svojim spôsobom ich štandardizuje. Veľké prsia pozdvihne, malé prsia zväčší.

Veľmi populárne sú tzv. „push up“ podprsenky, ktoré dokážu opticky zväčšiť poprsie, tým že prsia dostávajú do špeciálnej polohy.

Pri kupovaní dámskych podprseniek je potrebné dbať predovšetkým na kvalitu. Podprsenka je spodná bielizeň, a teda je v priamom kontakte s pokožkou ženy, v tomto prípade s veľmi citlivou pokožkou. To znamená, že akýkoľvek nekvalitný či škodlivý materiál dokáže vyvolať nepríjemné reakcie pokožky – žiadna žena predsa nechce trpieť rôznymi vyrážkami či sčervenaním pokožky. Najlacnejšie podprsenky na našom trhu pochádzajú z Východnej Ázie, konkrétne z Číny. Výrobcovia v týchto krajinách  sa snažia znižovať náklady na mnohých miestach. Výsledkom je, že do výroby sa často dostanú aj škodlivé materiály. Toto by mala rozpoznať kontrola pri dovoze do EÚ, ale tá nedokáže prezrieť všetky výrobky putujúce z Ázie do Európy. Pri kúpe dámskych podprseniek je dobré dôverovať kvalitným overeným značkám – napríklad obchodom Victoria Secret.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.