Dámske sako

Dámske sako

Dámske sako v súčasnosti patrí do šatníka nejednej slovenskej ženy, hoci v minulosti by si málokto dokázal predstaviť, že tento typicky mužský druh odevu bude raz bežnou súčasťou ženského ošatenia. Ako hovoria ženy – je to  najlepšie, čo mohli mužom ukradnúť.

Dámske saká sú obľúbené najmä u žien, ktoré pracujú na vyšších pozíciách. Určitým spôsobom je za obľúbenosťou dámskych sák snaha priblížiť sa mužom v zjave, ale v spoločenskej či firemnej dôležitosti.

Dámske saká však na rozdiel o pánskych nie sú limitované čiernou a šedou farbou. Ženy si môžu vybrať s rôznych farieb, hoci samozrejme aj tu je určitý limit, ktorý prevyšuje bežné normy ženského odievania.

Dámske saká je možné kúpiť v ktorejkoľvek predajni spoločenského oblečenia, ktorých je na Slovensku v každom meste dostatok. Kto však chce niečo naozaj kvalitné, ten by si mal dať sako ušiť na mieru. Nie je to síce lacné, ale  v konečnom dôsledku sa to oplatí, pretože dojem, ktorý si vybudujete, sa po určitej dobe vráti aj vo finančnej odmene.

Na ušitie saka na mieru stačí navštíviť jeden z mnohých módnych salónov či krajčírstiev. A už za pár dní môže byť vaše vysnívané sako hotové.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.