Dámske svetre, pulóvre a roláky

Dámske svetre, pulóvre a roláky

Dámske svetre patria do šatníka každej ženy. Primárnym účelom každého svetra je chrániť telo pred chladom či dokonca mrazom počas dlhých zimných mesiacov. Svetre možno nosiť ako vrchné oblečenie, ale väčšina žien ich nosí ako podporný odev pod bundu.

V minulosti boli svetre základom odevu našich predkov. Na výrobu svetrov sa používala najmä ovčia vlna, ktorej mali dostatok, keďže chovali ovce najmä na mäso. Ovčia vlna bola v takomto prípade skôr odpadný produkt, takže výroba svetrov bola relatívne lacná.

Dnes sa svetre stále vyrábajú z vlny, avšak nie je to už ani zďaleka pravidlom. Na výrobu svetrov je možné dnes okrem prírodných materiálov použiť aj niekoľko syntetických vlákien. Veľmi často sa používa napríklad akryl, ktorý je lacný a výborne drží jednotlivé vlákna, čo často nie je prípad bežnej vlny.

Dámske svetre možno nosiť takmer s čímkoľvek. Veľmi pekne pôsobí kombinácia s džínsami. Čo sa týka farieb, tak toto je úplne na vkuse každej ženy. Fantázii sa medze nekladú, pokiaľ výsledok pôsobí príjemne a elegantne.

Dámske svetre možno kúpiť v bežných predajniach odevov, prípadne je možné ich zakúpiť od rôznych ľudí, ktorí pletú svetre za účelom privyrobenia si.

Čo by ste si mali pozrieť?

  • Dámske overaly Ženy majú obrovský výber rôznych druhov odevov. Od […]
  • Dámske bundy a kabáty Neviete sa rozhodnúť, ktorá bunda je pre vás najlepšia? […]
  • Dámske vesty Vesta je kus oblečenia, ktorý by sme mohli charakterizovať […]
  • Dámske sako Dámske sako v súčasnosti patrí do šatníka nejednej […]
  • Dámske plavky S blížiacim sa letom prudko stúpa záujem o plavky […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.