Dámske tenisky

Dámske tenisky

„Tenisky“ je trochu zvláštne označenie pre športovú obuv. Dokonca ani výraz športová obuv nie je úplne presný, pretože tenisky sa v súčasnosti používajú aj na aktivity, ktoré so športom nemajú absolútne nič spoločné. Teniskami teda môžeme označiť všetku obuv, ktorá je uzavretá, nízka a nejde o spoločenskú obuv.

Pôvodne boli tenisky určené iba na tenis. Toto nám hovorí už ich samotný názov. Za niekoľko rokov sa však použitie tenisiek ako takých a použitie tohto výrazu zmenilo.

Dámske tenisky sa v zásade v ničom nelíšia od tenisiek pánskych. Jediný rozdiel môžeme nájsť v tom, že dámske tenisky využívajú vo zvýšenej miere klasické ženské farby, ako ružová či iné pastelové farby.

Najväčšími výrobcami dámskych tenisiek sú známi producenti športovej módy, medzi ktorých patria nemecké firmy Adidas, Puma a americká spoločnosť Nike. Na trhu je však aj ponuka od výrobcov, ktorí sa venujú najmä „street“ mode, ako Vans, Quicksilver a podobne.

Dámske tenisky možno kúpiť v ktorejkoľvek predajni s obuvou, prípadne v športových predajniach, ktoré majú lepšiu ponuku športových typov dámskych tenisiek. Za zváženie stojí aj nákup v niektorom zo slovenských eshopov venujúcich sa predaju športovej obuvi a športovej módy známych značiek.

Čo by ste si mali pozrieť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.